sobota, 27 júla, 2024
18.8 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyGarreffa piatym strelcom extraligového hetriku

Garreffa piatym strelcom extraligového hetriku
<

Kanadský útočník Joseph Garreffa sa v slovenskej Tipos extralige uviedol parádne. Hráč HK Dukla Ingema vo svojom druhom vystúpení v michalovskom drese strelil v zápase 30.kola Tipos extraligy na ľade Trenčína hetrik a výraznou mierou sa tak pričinil o víťazstvo 4:3. Rodák z Toronta ale nebol prvým hráčom Michaloviec, ktorému sa podarilo streliť hetrik v extralige, Napodobnil svojich štyroch predchodcov, troch z krajiny tisícich jazier…

Extraligový hetrik sa dosiaľ podarilo streliť štyrom hráčom Dukly Ingema. Vôbec prvým bol v sezóne 2018/19 Jakub Linet. Ten je doteraz jediným Slovákom, ktorý strelil hetrik v michalovskom drese. Stalo sa tak v trinástom kole 18. októbra 2019, kedy režíroval víťazstvo 4:1 nad MAC Budapešť. Skóre duelu vtedy otvoril Sofron, Linet ale troma gólmi v rade otočil skóre.

Jakub Linet je prvým strelcom michalovského hetriku v extralige.

V tej iste sezóne padol ešte jeden michalovský hetrik. Postaral sa oň Fín Ville Korhonen, ktorý strelil tri góly v súboji 27. kola presne 1.decembra 2019 proti Detve (6:1). Korhonen odštartoval sériu fínskych hetrikov v Michalovciach.

Ďalším hráčom, ktorému sa to podarilo bol jeho krajan Antti Erkinjuntti. Tomu sa podarilo streliť čistý hetrik v košickej Steel aréne pri výhre 3:2. Stalo sa tak v sezóne 2020/21 v 35.kole 29. januára 2021.

Tretím fínskym strelcom hetriku v michalovskom drese bol Janne Keränen, ktorý sa troma gólmi podieľal na obrate Dukly v Spišskej Novej Vsi. Stalo sa tak v sezóne 2021/22, kedy v 40. kole Michalovčania vyhrali 3:1, keď otočili výsledok v poslednej päťminútovke. Keränen najskôr vyrovnal v 56. minúte v presilovke, o dve minúty neskôr premenil trestné strieľanie a hetrik spečatil gólom do prázdnej bránky. Dôležité boli aj tri góly Garreffu v utorok v Trenčíne. Kanadský útočník točil z 0:1 na 2:1 a strelil aj víťazný gól pri výhre 4:3.