18.9 C
ÚvodŠportEfektívni Michalovčania znížili stav semifinálovej série

Efektívni Michalovčania znížili stav semifinálovej série
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce znížili v semifinálovej sérii Tipos extraligy s HC Košice na 1:2. V treťom dueli totiž na svojom ľade zdolali „oceliarov“ 3:2 a vrátili sa tak do série. Ich góly strelili navrátilci do zostavy Peter Bjalončík a Roman Žitný, jeden pridal aj Tariq Hammond. Za Košičanov skórovali v tretej časti Jaaskellainen a Lamper. Štvrtý duel semifinálovej série sa odohrá vo štvrtok od 18.00 hod. opäť v Michalovciach. Už teraz je jasné, že sa hrať bude aj v sobotu v Košiciach.

Michalovský tréner Peter Kúdelka už mohol počítať s uzdravenými Romanom Žitným a Petrom Bjalončíkom, na druhej strane, krátko pred zápasom prišiel o zranených útočníkov Radovana Puliša a Filipa Vašaša (duel nedohral ani Jakub Suja). Lepšie odštartovali Košičania, ktorých mohli po dvoch výhrach doma na koňa ešte viac dostať dve presilovky. Tie ale nevyužili, za čo pykali na začiatku trinástej minúty, keď sa presadil jeden z navrátilcov do zostavy Peter Bjalončík. Košičania reklamovali ofsajd a keďže nepochodili u videorozhodcu, za zdržiavanie hry dostali dvojminútový trest. Michalovčania však presilovku nevyužili. Rovnako tak pochodili aj pri presilovkách na konci tretiny po vylúčeniach Pollocka s Chovanom a dokonca ani pri dvojnásobnej početnej prevahy, ktorá trvala tridsať sekúnd.

V úvode druhej časti putoval na trestnú lavicu aj domáci Ivan Glazkov, Košičania ale zahrali presilovky veľmi zle. Najskôr v nej unikol Galamboš, ktorý trafil Janusa do vyrážačky, chvíľu na to už ale bol presnejší Tariq Hammond. Michalovčania hrali tretiu časť už bez útočníka Jakuba Suju, ktorý sa zranil v polovici duelu. Do tretej časti lepšie vstúpili hostia, ktorí svoj tlak korunovali kontaktným gólom Jaaskellainena. Michalovčania však išli naďalej za víťazstvom. Ustáli vylúčenie Pavlovsa a následne Žitným udreli v presilovke po faule Lampera. Hostia ale ihneď odpovedali práve Lamperom a zápas začal ešte viac naberať grády. Košičanom sa nepodarilo v 55. minúte dostať puk v skrumáži už za prekonaného Škorvánka a Pollockom nevyužili ani trestné strieľanie 94 sekúnd pred koncom zápasu. Michalovčania tak znížili stav série a vo štvrtok ju môžu do Košíc vrátiť za vyrovnaného stavu.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Stav série: 1:2
13. Bjalončík (Hammond), 28. Hammond (Suja, Pavlovs) oslab/1, 52. Žitný (Michalčin, Galamboš) pres/1. – 44. Jääskeläinen (Pollock, Fejes), 53. Lamper (Fejes, Olsson)
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Štefik, Hronský – Durmis, Konc ml. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Hammond, Osburn, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov – Bjalončík, Buc, Garreffa – Okoličány, Suja, Chalupa – Cibák, Galamboš, Žitný – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs.
HC: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Bartánus, Mi. Chovan, Tybor – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Jokeľ, Hovorka, Havrila