piatok, 24 mája, 2024
16 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoDve seniorky falošnému policajtovi neverili, posledná áno a do koša pred domom...

Dve seniorky falošnému policajtovi neverili, posledná áno a do koša pred domom mu hodila 6000 eur
D

V priebehu včerajšieho dňa zaznamenala polícia v Bardejove tri prípady, kedy sa páchatelia snažili okradnúť seniorov. Bohužiaľ, v jednom prípade sa im to podarilo.

77-ročnú seniorku krátko po 14-tej hodine telefonicky kontaktovala neznáma žena. Rozprávala po česky a predstavila sa  ako kuriér.  Táto žena povedala, že má pre seniorku zásielku, ktorá jej bude za chvíľu doručená. Seniorka oponovala, že ona si žiaden balík neobjednala a hovor bol rýchlo ukončený.

Neskôr jej volal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako policajt a povedal, že v banke bol zaznamenaný pokus o výber peňazí z jej účtu vo výške 12.000,- EUR.  Vypytoval sa jej, koľko peňazí má na účte a koľko peňazí má doma. Keď zistil, že pani má doma hotovosť len 50,-EUR, hovor rýchlo ukončil.  

Ďalšou oslovenou seniorkou bola 75-ročná pani, včera o pol tretej popoludní.  Na mobilný telefón jej volala nejaká žena, rozprávala po slovensky a predstavila sa ako kuriér. Vraj bude seniorke doručený balík a popri tom sa dôchodkyne vypytovala, kde presne býva, s kým je momentálne doma, pani na všetko odpovedala. Neskôr seniorku kontaktoval muž, predstavil sa jej ako policajt. Povedal, že ju niekto chce okradnúť a hovor ukončil. 

Krátko pred 15-tou hodinou aj ďalšia seniorka, 80-ročná, prijala hovor od neznámej ženy, ktorá sa  predstavila ako pracovníčka elektrární s tým, že jej nesie zásielku. Neskôr jej volal neznámy muž, údajne od polície a ten pani povedal,  že  práve sledujú jednu ženu, ktorá okráda seniorov  a že táto žena smeruje k seniorke domov. Polícia chce zlodejku chytiť, preto má pani vziať z domu všetky peniaze a iné cennosti, dať ich do tašky a tú hodiť do koša vonku pre domom. Dôchodkyňa tak aj urobila. Prišla o 6.200,- EUR a šperky zo žltého kovu.

Polícia v Bardejove v prípade začala trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
15.8 ° C
16.3 °
14.2 °
88 %
1.5kmh
0 %
Št
16 °
Pi
22 °
So
21 °
Ne
23 °
Po
23 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: