streda, 24 júla, 2024
21.9 C
Kosice
ÚvodZaujímavostiDeň obetí pandémie Covid-19

Deň obetí pandémie Covid-19
D

Pred tromi rokmi, 6. marca 2020, sa na Slovensku potvrdil prvý prípad nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Ochorenie, ktorého výskyt bol prvýkrát zaznamenaný v decembri 2019 Číne, neobišlo ani Slovensko.

Prvé mesiace pandémie viedli k spoločenskému vzopätiu tvárou v tvár neznámej hrozbe: šili sme rúška a tlieskali sme zdravotníkom. Postupne však dezinformácie o COVIDE-19 začali rozleptávať našu súdržnosť, viedli k agresívnym útokom na zdravotníkov a zdravotníčky, často pracujúcim až za hranu vlastných síl. K mnohým úmrtiam prispeli aj dezinformácie vzbudzujúce nedôveru v modernú medicínu. Hoaxy o tom, že ľudia na prístrojoch v nemocniciach či obete v márniciach sú len najatí herci a herečky, zas boli fackou ich blízkym.

Dnes, po troch rokoch od vypuknutia pandémie, COVID-19 nikam nezmizol, stále ostáva ochorením, ktoré môže mať ťažký priebeh a vážne zdravotné následky najmä pri ohrozených skupinách obyvateľstva. K bežnému každodennému životu, aký sme poznali pred pandémiou, sme sa mohli vrátiť vďaka očkovaniu a vďaka EÚ sme dostali kvalitné vakcíny včas. Očkovanie vo väčšine prípadov dokáže predchádzať vážnemu priebehu ochorenia, a tak aj neúmernému zaťaženiu zdravotníctva.

COVID-19 pripravil na Slovensku o život viac ako 21 000 ľudí.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21.9 ° C
22.3 °
21.3 °
68 %
6.2kmh
0 %
St
21 °
Št
24 °
Pi
27 °
So
30 °
Ne
34 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: