piatok, 23 februára, 2024
8 C
Kosice
ÚvodZaujímavostiDeň obetí pandémie Covid-19

Deň obetí pandémie Covid-19
D

Pred tromi rokmi, 6. marca 2020, sa na Slovensku potvrdil prvý prípad nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Ochorenie, ktorého výskyt bol prvýkrát zaznamenaný v decembri 2019 Číne, neobišlo ani Slovensko.

Prvé mesiace pandémie viedli k spoločenskému vzopätiu tvárou v tvár neznámej hrozbe: šili sme rúška a tlieskali sme zdravotníkom. Postupne však dezinformácie o COVIDE-19 začali rozleptávať našu súdržnosť, viedli k agresívnym útokom na zdravotníkov a zdravotníčky, často pracujúcim až za hranu vlastných síl. K mnohým úmrtiam prispeli aj dezinformácie vzbudzujúce nedôveru v modernú medicínu. Hoaxy o tom, že ľudia na prístrojoch v nemocniciach či obete v márniciach sú len najatí herci a herečky, zas boli fackou ich blízkym.

Dnes, po troch rokoch od vypuknutia pandémie, COVID-19 nikam nezmizol, stále ostáva ochorením, ktoré môže mať ťažký priebeh a vážne zdravotné následky najmä pri ohrozených skupinách obyvateľstva. K bežnému každodennému životu, aký sme poznali pred pandémiou, sme sa mohli vrátiť vďaka očkovaniu a vďaka EÚ sme dostali kvalitné vakcíny včas. Očkovanie vo väčšine prípadov dokáže predchádzať vážnemu priebehu ochorenia, a tak aj neúmernému zaťaženiu zdravotníctva.

COVID-19 pripravil na Slovensku o život viac ako 21 000 ľudí.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
overcast clouds
8.4 ° C
8.4 °
7.6 °
86 %
7.2kmh
100 %
Pi
9 °
So
11 °
Ne
12 °
Po
13 °
Ut
15 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: