piatok, 23 februára, 2024
8.4 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoDarcovia krvi v humenskej nemocnici zažili netradičný Valentín - na transfúzke.

Darcovia krvi v humenskej nemocnici zažili netradičný Valentín – na transfúzke.
<

Tematická výzdoba, valentínske raňajky, drobné darčeky a sladké prekvapenia. To všetko čakalo v utorok na darcov, ktorí prišli darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie.

Prvodarcovia spoznali aj svoje krvné skupiny a všetci sa spoločne zapojili do zábavného valentínskeho prieskumu, ktorý prezradí, „čo spája ľudí s rovnakými krvnými skupinami.“

Som tvoj typ? Na prvý pohľad „zoznamková“ otázka, ktorá v tomto prípade za sebou skrýva viac. Zdravotníci na hematologicko-transfúziologických oddeleniach sa častokrát stretávajú s tým, že darcovia nevedia, akú majú krvnú skupinu.

V prípade vážnej autonehody, náhlej straty množstva krvi či rôznych iných zdravotných komplikáciách a nepredvídateľných situáciách je však podstatné, aby človek poznal svoju krvnú skupinu. Rovnako dôležité je poznať aj jej Rh faktor. Môže to totiž v rozhodujúcich situáciách pomôcť zachrániť život nám aj našim blízkym. Práve preto v nemocnici spojili netradičný valentínsky zážitok so spoznávaním krvných skupín.

Tento výnimočný odber krvi, pri ktorom darcovia pomôžu pacientom, ktorí to najviac potrebujú a sami si pomôcť nevedia, môžu na humenskej transfúzke darcovia zažiť do 24. februára.

Všetky potrebné informácie nájdu darcovia krvi na stránke https://www.procare.sk/darujemkrv/.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
overcast clouds
8.4 ° C
8.4 °
7.6 °
86 %
7.2kmh
100 %
Pi
9 °
So
11 °
Ne
12 °
Po
13 °
Ut
15 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: