25.8 C
ÚvodŠportCenný bod na pôde vlaňajšieho prvoligistu

Cenný bod na pôde vlaňajšieho prvoligistu
C

Futbalisti FK Humenné získali v jarnej časti prvý bod do tabuľky. V predohrávanom zápase devätnásteho kola druhej ligy remizovali na ihrisku FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1, čím sa im v priebežnej tabuľke podarilo posunúť na trináste miesto. Domáci síce išli v úvode druhého polčasu do vedenia, desať minút pred koncom ale vyrovnal Song. Humenčania sa v najbližšom dvadsiatom kole predstavia prvýkrát v jarnej časti doma, keď v rámci dvadsiateho kola privítajú v sobotu jedenásteho marca o 14.00 hod. ďalšieho ašpiranta na popredné umiestnenie FK Humenné.

V prvom polčase sa hral v Žiari nad Hronom vyrovnaný zápas. Brankár FK Adrián Knurovský si v osemnástej minúte poradil s tvrdou strelou Barboru, ako aj so zakončením Grendela. V 25. minúte sa po rohovom kope dostal k lopte domáci stopér Alex Holub, ani on ale nedokázal skórovať. Na opačnej strane mieril nepresne Wróblewski. V 38. minúte došlo k nepríjemnosti, keď musel striedať zranený domáci brankár Adam Danko. Jeho náprotivok Adrián Slančík sa hneď na to musel zaskvieť po hlavičke Cyrila Vasiľa. V nadstavenom čase sa ešte do šancí dostali Dopater a Sanusi, skóre sa však nemenilo. Druhé dejstvo odštartovali lepšie domáci. Tí síce neskórovali po šanci Sanusiho, v 51. minúte sa už ale dvadsaťročný nigérijský útočník nemýlil a poslal domácich do vedenia. Humenčanov prebralo dvojité striedanie po hodine hry, po ktorom sa pri šanci Dopatera vyznamenal opäť Slančík. V 73.minúte tréner FK Jozef Kukulský opäť striedal dvoch hráčov a toto striedanie sa mu už vyplatilo, keďže v 80. minúte vyrovnal na 1:1 Song. V samom závere sa ešte zaskvel brankár Knurovský pri strele Barboru, to už ale nič nezmenilo na tom, že Humenčania získali cenný bod.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FK Humenné 1:1 (0:0)
51. Sanusi – 80. Song.
Žlté karty: 28. Urgela, 69. Grendel, 84. Mráz – 50. Komjatý, 55. Wróblewski, 84. Dzurík.
Rozhodovali: Marsal – Tokoš, Lenický.
FK POHRONIE: Danko (38. Slančík) – Holub (46. Přikryl), Mráz, Majdan, Pittner (59. Belko), Barbora, Bonsu, Grendel (76. Veljič), Urgela (76. Tatar), Mazan, Sanusi
FK: Knurovský – Zlacký, Kranthove, Vasiľ, Komjatý (64. Maťaš), Avetisian, Komár, Š. Harvila (77. Dzúrik), Mateus (64. Losiev), Wróblewski (73. Song), Dopater (73. Diamé).