25.8 C
ÚvodŠportBezzubá Dukla doma opäť bez gólu

Bezzubá Dukla doma opäť bez gólu
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v stretnutí 31. Kola Tipos extraligy s MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:1 a gól tak nestrelili v druhom domácom zápase v rade. Najbližšie sa opäť predstavia doma, keď v nedeľu od 16.30 hod. vyzvú Nové Zámky.

Michalovčania sa chceli revanšovať za prehru s posledným Prešovom, v úvode to ale tak nevyzeralo. Obe družstvá totiž neponúkli divákom veľké hokejové divadlo. V prvej tretine zaujala akurát štvorminútová presilovka hostí, ktorí v nej veľa nevymysleli. V druhej tretine najskôr Osburn mieril do žŕdky, následne Liptáci nevyužili ďalšiu dvojnásobnú presilovku. Presilovkovou šancou pohrdli aj Michalovčania, aj preto ani po dvoch tretinách gól nepadol. Ani v tretej tretine sa domáci nevyhli nedisciplinovanosti a hosťom dali k dispozícii 90 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tú jednu sekundu pred návratom Suju využil Walega, ktorého gól bol jediným v zápase. Bezzubí domáci sa totiž v samom závere už do gólovej šance nedostali a druhý duel po sebe nestrelili doma ani jeden gól…

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól:
47. Walega (Handlovský, Kriška) pres/2.
Vylúčení: 8:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Štefik – Jurčiak, Hercog. Divákov: 2108.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Macejko, Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin – Paločko, Valentini, Pereskokov – Garreffa, Pavlovs, Puliš – Galamboš, Bjalončík, Žitný – Suja, Buc, Vašaš.
MHK 32: Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Handlovský, Walega, Kriška – Kalousek, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Štrauch, Šmida, Vankúš.