streda, 29 novembra, 2023
-1.7 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoBezplatná študentská poradňa v Košiciach opäť funguje

Bezplatná študentská poradňa v Košiciach opäť funguje
B

 Právnická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach v spolupráci s mestom Košice opäť otvára Študentskú právnu poradňu.

Prostredníctvom nej môžu obyvatelia získať bezplatnú právnu analýzu svojho právneho problému, ktorej súčasťou sú i konkrétne možnosti riešenia. Analýzu vypracujú študenti a študentky práva pod dohľadom skúsených advokátov. Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti.

Činnosť poradne sa uskutočňuje v oblastiach občianskeho, rodinného, obchodného, pracovného, správneho či daňového práva, ako aj práva sociálneho zabezpečenia. Z jej činnosti je vylúčené vypracovanie právnej analýzy v oblasti trestného práva.

„Študentská právna poradňa pre obyvateľov je súčasťou klinického vzdelávania. Jej hlavnou myšlienkou je spojenie praktického vzdelávania študentov a študentiek práva a pomoci osobám, ktoré majú právny problém, ale nemôžu si dovoliť profesionálnu pomoc advokáta,“ uvádza UPJŠ na svojej webovej stránke s tým, že prostredníctvom práce na reálnych prípadoch klientov získajú študenti cenné praktické skúsenosti a bližšiu predstavu o výkone právnického povolania.

Na stretnutie v Študentskej právnej poradni je potrebné sa vopred objednať telefonicky prostredníctvom kancelárie prvého kontaktu magistrátu alebo emailom na dominika.beckova@upjs.sk, a to do 17. apríla.

ZDROJ: TERAZ.sk

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
-1.7 ° C
-0.4 °
-1.7 °
74 %
2.6kmh
0 %
St
-2 °
Št
-1 °
Pi
2 °
So
1 °
Ne
-1 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: