pondelok, 15 apríla, 2024
20.3 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyAko Matovič vyškolil Káčera z diplomacie

Ako Matovič vyškolil Káčera z diplomacie
<

Presne týždeň po ministroch Rastislavovi Káčerovi a Jaroslavovi Naďovi navštívil Michalovce aj predseda hnutia OĽaNO  a poslanec NR SR Igor Matovič. Svojim vystupovaním jednoznačne zatienil R.Káčera a bez väčších problémov vedel komunikovať aj s najväčšími krikľúňmi. Mestské kultúrne stredisko bolo zaplnené do posledného miesta. Ľudia sedeli aj na balkóne a časť z nich si aj postála.

Paradoxne I.Matovičovi najviac skákal do reči starší pán z jeho rodnej Trnavy. Miestami to bolo až nechutné. „Matovič, vlastníš pol Trnavy,“ toto mu vykričal asi trikrát. Obvinil ho aj z rozkrádania štátneho majetku, nezvládnutia boja s pandémiou, z nízkych dôchodkov a viacerých iných vecí.

Predseda víťaznej strany z volieb v roku 2020 sa však nikdy nenechal vyviesť z miery a niekoľkokrát dotyčného pozval na večeru po skončení diskusie. Je na škodu veci, že sa k nemu úplne zbytočne pridali aj niekoľkí ďalší účastníci stretnutia. Na rozdiel od stretnutia občanov s ministrami Naďom a Káčerom to bola skutočná diskusia. Ľudia v sále dostali mikrofón a mohli sa pýtať na čokoľvek. Škoda, že niektorí sa pýtali aj na to, čo už bolo zodpovedané…

Igor Matovič prišiel bez ochranky, nikde nebolo vidieť ani policajtov. „Od 14.00 hodiny mi platí reverz, čo znamená, že som bez akejkoľvek ochranky a nesiem za to plnú zodpovednosť. Ak ma ľudia zastrelia, tak jednoducho budem zastrelený,“ svojsky komentoval. Nebol na pódiu, ale stál v tesnej blízkosti hľadiska,  kde trpezlivo odpovedal, často aj na kritické otázky. Zvládol to s absolútnym prehľadom. „Ďakujem vám za účasť na dnešnej diskusii. Poverenému ministrovi zahraničných vecí Rastislavovi Káčerovi sme ukázali, že sa dá diskutovať vecne, slušne a bez rôznych vulgárnych nadávok,“ povedal na záver predseda hnutia OĽaNO, ktorému robil spoločnosť jeho michalovský poslanecký kolega Milan Potocký.

Obsiahly článok z diskusie I.Matoviča s občanmi si môžete prečítať už v najbližšom vydaní Podvihorlatských novín. 

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21 ° C
22.5 °
20.3 °
53 %
1.5kmh
0 %
Po
21 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
9 °
Pi
11 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: