streda, 29 novembra, 2023
-1.7 C
Kosice
ÚvodZaujímavostiInfluenceri a mladí ľudia hovoria stredoškolákom o vplyve fajčenia

Influenceri a mladí ľudia hovoria stredoškolákom o vplyve fajčenia
I

Stredoškoláci sa môžu dozvedieť o prevencii závislosti od fajčenia. Projekt H3KNISA v tomto školskom roku navštívi spolu 16 stredných škôl v 11 mestách po celom Slovensku.

TASR o tom informovali organizátori projektu.
        Na Slovensku fajčí približne pätina dospelej populácie, pričom 90 percent dospelých fajčiarov s tým začína v tínedžerskom veku. Na strednej škole pravidelne fajčí viac ako štvrtina (26 percent) mladých ľudí vo veku 15 až 17 rokov. „Realizovať preventívne projekty pre mladých ľudí a tínedžerov je vždy výzva. Téma ich musí zaujať a musí sa im vytvoriť priestor na diskusiu a spracovanie informácií. Projekt H3KNISA je v tejto oblasti iný ako doterajšie preventívne projekty a funguje,“ povedala riaditeľka Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií v Bratislave Jana Mašlejová. Zároveň poznamenala, že od septembra majú v škole aj krúžok H3KNISA.
         H3KNISA pripravovala iniciatíva Na veku záleží niekoľko mesiacov s pedagógmi, odborníkmi na závislosti, influencermi, mladými ľuďmi a špecialistami na komunikáciu. Podujatie na stredných školách je dňom bez vyučovania plný workshopov v malých skupinkách študentov so spíkrami.
        Vyše 20 lektorov zatiaľ „odučilo“ viac ako 580 workshopov a „h3klo“ približne 3500 stredoškolákov. „Spätné väzby od študentov sú výborné. Takýto deň brali ako mimoriadne oživenie,“ zhodnotila Mašlejová. Do konca školského roku sa projekt uskutoční ešte v školách vo Zvolene, Nitre a Prievidzi, následne bude pokračovať aj v nasledujúcom školskom roku.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
-1.7 ° C
-0.4 °
-1.7 °
74 %
2.6kmh
0 %
St
-2 °
Št
-1 °
Pi
2 °
So
1 °
Ne
-1 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: