streda, 24 júla, 2024
21.9 C
Kosice
ÚvodKultúra16 filmových stereotypov, pri ktorých diváci prevracajú oči a vzdychajú: „Znova to...

16 filmových stereotypov, pri ktorých diváci prevracajú oči a vzdychajú: „Znova to isté“
1

Vo filmoch sa často stretávame s rovnakým typom postáv a dejových ťahov. Navyše, iba ľahké pásky ako romantické komédie by sa nemali považovať za ich pokladnicu. Niekedy sa známky dajú nájsť aj na serióznych obrazoch. Rozhodli sme sa zistiť od divákov, aké klišé, prechádzajúce z filmu do filmu, sú strašne unavení.

Ak hrdinovia potrebujú vyriešiť nejaký problém a vypracujú si podrobný plán, potom je veľká pravdepodobnosť, že tento plán zlyhá. Ak postavy vedia, čo budú robiť, len všeobecne, alebo ak budú konať z rozmaru, všetko dopadne skvele.
Klobúk je nepostrádateľným atribútom nezvyčajných hrdinov (pokiaľ, samozrejme, nehovoríme o historických kazetách). Spravidla ho nosia vtipné a vtipné postavičky, ktoré by mali divákov rozosmiať. A osoba, ktorá si stiahne klobúk cez oči, je určite tajomná osoba. Možno aj darebák.

The Mask / New Line Cinema and co-producers, Charlie and the Chocolate Factory / Warner Bros. and co-producers

Ak vo filme vypukne búrka, hrom často duní súčasne s bleskom. Aj keď v reálnom živote sa to nie vždy stáva. Ľudia, ktorí sú veľmi blízko epicentra búrky, môžu zvuk okamžite počuť. Hrom sa však zvyčajne ozve až nejaký čas po objavení sa blesku. Je to spôsobené tým, že rýchlosť svetla je vyššia ako rýchlosť zvuku.
Vo filmoch nemrholí. Dážď sa vždy sype ako stena, akoby chceli filmári pridať ďalšiu drámu. Samozrejme, aby boli kvapky na obrazovke viditeľné, treba dážď o niečo zvýšiť. Niekedy je ale jasné, že to tvorcovia kazety jednoznačne prehnali.

A Simple Favor/BRON Studios and co-producers

Vo filmoch alebo televíznych reláciách o vzdialených historických obdobiach môžete niekedy vidieť hrdinky, ktoré hovoria takmer feministické slogany. Napríklad namiesto toho, aby sa jednoducho sťažovali na príliš tesný korzet, nahlas hovoria, že ide o symbol patriarchátu a treba sa ho urýchlene zbaviť.
Takmer v každom sci-fi filme o vesmíre má prilba skafandru hlavného hrdinu dokonalé vnútorné osvetlenie. A divákom sa určite ukáže aj pohľad zblízka na tvár známeho herca, ktorý túto rolu stvárnil.

Interstellar / Paramount Pictures and co-producers

Hrdinky, ktorých práca zaberá veľa času, si vždy vyhrajú hodinu-dve na normálny obed či dokonca stretnutie s priateľmi. Z nejakého dôvodu však nemajú jedinú minútu na osobný život a sťažujú sa, že kvôli práci nemôžu budovať romantické vzťahy.
Melodrámy často používajú rovnaké tanečné triky. Zamilovaný párik sa môže začať točiť priamo uprostred ulice. Ak sú naokolo ľudia, tak ich neohurujú porušovatelia verejného poriadku, ale ani tanec. Začať tancovať môže stále len dievča a chlap ju bude nerozlučne a s obdivom sledovať.

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1/ Summit Entertainment and co-producers, La La Land/Summit Entertainment and co-producers

Krvácanie počas tehotenstva nevyhnutne znamená, že hrdinka príde o dieťa. V niektorých prípadoch môže byť tento jav skutočne príznakom vážnych problémov v tele. Ale vo všeobecnosti sa často pozoruje špinenie počas tehotenstva, najmä v prvých 12-13 týždňoch.
Keď filmové postavy rodia, nestonajú len od bolesti. Na celú pôrodnicu začnú srdcervúco pišťať. A niektorým sa ešte podarí poslať kopu nadávok na svojho manžela či priateľa.
Od prvých snímok je často jasné, že hrdinka je zamilovaná. Ona sama si to ale uvedomí až na konci. To isté sa deje s mužskými postavami. A niekedy si obaja ľudia v páre neuvedomujú svoje pocity až do úplného konca kazety.

The Holiday/Columbia Pictures and co-producers, The Holiday / Columbia Pictures and coproducers

Kladný hrdina už v úvode filmu predvedie nejaký ten cool, ba možno až hrdinský čin. Vraj preto, aby diváci hneď uhádli, kde sú tu sily dobra a komu majú fandiť. Táto technika v literatúre a scenáristike má dokonca samostatný názov: „Zachráňte mačku.“
Publikum poznamenalo, že filmové postavy si takmer nikdy neobliekajú obaly na telefón a neukazujú všetkým svoje drahé pomôcky. Aj keď v reálnom živote sú prípady na smartfónoch celkom bežné. A diváci si všimli aj to, že heslá sa na telefónoch nastavujú len vtedy, ak je to nevyhnutné pre zápletku. A potom to nebude len kód, ale zložitá šifra.

Fifty Shades Freed / Universal Pictures and co-producers

Najobyčajnejší, nenápadný tínedžer, ktorý vedie nudný životný štýl, sa zrazu ocitá ako jediný, kto musí zachrániť svet pred zlom: mimozemšťanmi, zlými čarodejníkmi, robotmi zabijakmi atď.
Keď sa zloduch chystá zničiť hlavnú postavu a tá môže byť dokonca zranená a bezmocne ležať, určite sa objaví niekto, kto zloducha zlikviduje a hrdinu zachráni.
Krehké dievča, chudé a nízke, určite napadne spoločnosť zdravých, svalnatých a vycvičených banditov. Ale hrdinka každého prechytračí a prekoná.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21.9 ° C
22.3 °
21.3 °
68 %
6.2kmh
0 %
St
21 °
Št
24 °
Pi
27 °
So
30 °
Ne
34 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: