streda, 6 decembra, 2023
-1.7 C
Kosice
ÚvodKultúra10 sviežich filmov, vďaka ktorým uveria v lásku aj cynici

10 sviežich filmov, vďaka ktorým uveria v lásku aj cynici
1

Žáner romantickej komédie v kine bol svojho času veľmi populárny, ale potom sa zdalo, že záujem publika oň zmizol. Na začiatku 21. storočia sa začalo hovoriť o tom, že rom-comy už nie sú v móde a čoskoro úplne zaniknú. Zistili sme, že dnes sú filmy o silných citoch opäť v hornom zobrazení a zozbierali sme tie najkrajšie lyrické príbehy.

Kde je láska? (2022)

What’s Love Got to Do with It? / Instinct Productions and co-producers

Úspešná dokumentaristka Zoe (Lily James) a chirurg Kazim (Shazad Latif) boli priatelia z detstva. Ich pohľady na svet sa zbiehajú doslova vo všetkom. Zrazu však Kazim ohlási blížiaci sa účelový sobáš s úplne neznámym človekom, ktorého vybrali jeho rodičia. Hrdinka Lily James, zmätená týmto obratom, sa podujme natočiť video o ich svadbe a spolu s párom odcestuje z Londýna do Lahore. Mení svoj postoj k manželstvu a romantike a zároveň bojuje aj s útokmi svojej matky, excentrickej hrdinky Emmy Thompsonovej.

Svadobný závoj. Journey (2023)

The Wedding Veil Journey / Front Street Pictures and co-producers

Dvaja workoholici, Nick a Tracy, sú už dlho manželmi, no romantiku sa snažia udržať v rodine. Kvôli práci sa prakticky nevidia, a preto sa rozhodnú utiecť z ruchu veľkomesta do Grécka – veď ešte stále nemajú medové týždne. Na mori ju čakajú nečakané dobrodružstvá, intrigy a čudní hoteloví spolubývajúci.

Entergalaktik (2022)

Entergalactic / Double Negative and co-producers

Jabari a Meadow sa stretli náhodou na párty. On je rýchlo rastúci pouličný umelec, ona je fotografka. Medzi postavami karikatúry sa postupne rozvinie romantika a ich priatelia oboch nabádajú, aby sa nebáli a dali priechod silným citom. Ale cesta za šťastím nie je taká bezoblačná. Dvojicu čaká test, ktorý ukáže, či sú Jabari a Meadow naozaj pripravení nájsť si čas na lásku.

Dievča 20. storočia (2022)

20segi sonyeo / Yong Film

Kórejská dráma o stredoškolskom priateľstve a láske na konci 20. storočia. Stredoškoláčka Yong Doo odchádza do Ameriky, kde sa má podrobiť operácii. Požiada svojho priateľa, sympatického Bo Ra, aby nasledoval objekt jej lásky – nového spolužiaka. Bo nezištne preberá túto dôležitú misiu a zariadi poriadnu špionáž. Je pravda, že v tomto procese sa samotné dievča zamiluje do takého zaujímavého chlapa a teraz netuší, ako sa dostať z tohto milostného trojuholníka.

Večera pre štyroch (2022)

Quattro metà / Bartlebyfilm and co-producers

Jedného dňa Luca a Sarah pozvali štyroch priateľov na večeru. Všetci boli slobodní a pár sa rozhodol postrčiť cudzích ľudí, aby nadviazali vzťah a zároveň otestovať „teóriu príťažlivosti spriaznených duší“. V priebehu deja postavy menia miesta, budujú a ničia nové vzťahy.

Superhrdinovia (2021)

Supereroi / Lotus Productions and co-producers

Letný dážď spája impulzívneho umelca a rozvážneho fyzika pod jednou strechou. Poetická Ann a racionálny Marco sa do seba zamilujú na prvý pohľad. Čas plynie a oni musia pochopiť, či môžu spolu prežiť celý život, alebo ich rozdiel v povahách navždy rozdelí. Hrdinovia si začínajú spomínať na minulé dátumy, stretnutia a cesty a snažia sa nájsť kompromis.

Môj obľúbený nepriateľ (2021)

The Hating Game / BCDF Pictures and co-producers

Lucy a Joshua pracujú v rovnakom vydavateľstve a zúrivo sa nenávidia. Lucy rada experimentuje a je vždy otvorená svetu, Joshua najradšej kontroluje všetko na svete a snaží sa vyhýbať zbytočným emóciám. Kolegovia sú nútení súťažiť o povýšenie v práci, no vášnivý bozk vo výťahu oboch popletie. Práca sa mieša s osobnými vzťahmi a hrdinovia musia tento uzol rozmotať.

Jose (2020)

Joje / Warner Bros. Korea and co-producers

Ďalší milostný príbeh od kórejských filmárov. Študent Yong Seok náhodou stretne na ulici postihnuté dievča a pomôže novému známemu dostať sa domov. Tam vidí, že Jose žije vo fantáziách a snoch. Očarená študentka sa rozhodne, že sa jej pokúsi ukázať, že skutočný svet nie je o nič menej krásny a je na ňom čo milovať.

Chcem ťa späť (2022)

I Want You Back / Amazon Studios and co-producers

Hlavní hrdinovia sa v ten istý víkend rozišli so spriaznenými dušami a vtedy zistili aj to, že ich partneri sú v novom vzťahu šťastní. Peter a Emma sa náhodne stretli a rozhodli sa spojiť svoje sily, aby tomu prvému všemožne zabránili. Vzájomné city sa v nich však postupne prebúdzajú a pomsta teraz ustupuje do pozadia.

Bláznivá láska (2020)

Words on Bathroom Walls / LD Entertainment and co-producers

Adam rád varí a sníva o tom, že sa stane šéfkuchárom. Pred spolužiakmi ale musí skrývať, že ho často chytajú záchvaty a vidí neexistujúcich ľudí. Tichý a takmer zúfalý Adam sa stretáva s Mayou. Dievča udivuje svojou láskavosťou a účasťou. Možno to bude práve ona, ktorej môže mladík zveriť svoje tajomstvá.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
overcast clouds
-1.7 ° C
-1.5 °
-1.7 °
86 %
4.1kmh
100 %
St
3 °
Št
2 °
Pi
-0 °
So
2 °
Ne
1 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: